návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Aktivní turistika v Česku

Na trhu domácího cestovního ruchu se nabízí nový produkt pod názvem Aktivní turistika. Má svoje logo, webové stránky www.aktivni-turistika.cz a představuje ho síť 25 sportovně-rekreačních areálů po celé České republice.
Aktivní turistika se snaží zaplnit velkou mezeru všem, kteří hledají nevšední a nové zážitky, sport a nechtějí utrácet peníze a čas dalekým cestováním, ale chtějí si třeba jenom prožít zajímavý víkend u nás doma.

AKTIVNÍ TURISTIKU lze představit jako značku určitého standardu služeb, bez zbytečného a drahého komfortu, jako značku připravenosti, nevšednosti a pestrosti zážitků. Je to spousta zábavy a intenzivních zážitků najednou, které lze prožít při tradiční pěší turistice, cykloturistice či vodáctví, ale také při moderních nebo adrenalinových sportech, jako je potápění, lanové aktivity a horolezectví nebo jízda na terénních koloběžkách. V řadě areálů si mohou návštěvníci také vyjet na koni, zastřílet si z luku, zajezdit na kolečkových bruslích, nebo si vyzkoušet windsurfing, chůzi po laně nebo třeba na chůdách.

Produkt zastupuje síť 25 turistických areálů z celé České republiky s ucelenou nabídkou sportů, aktivit a netradiční dovolené pro rodiny s dětmi, party mladých lidí nebo firemní kolektivy. Jeho předností jsou kromě široké nabídky také předem zajištěné služby. Nemusíte si s sebou vozit vlastní sportovní vybavení, ani mít s danou aktivitou zkušenosti. Nemusíte ztrácet čas čtením průvodců či hledáním informací na internetu, ale můžete si vybrat z osvědčené a doporučené nabídky připravených programů nebo se ve vybraném areálu poradit a nechat si sestavit program na míru podle požadavků a nálady.
Mapa Aktivní turistiky
Areály Aktivní turistiky nabízejí předem připravené programy a cyklo/turistické či vodácké trasy, na kterých jakožto dobří znalci svého okolí pro Vás již zmapovali všechny zajímavosti a další sportovní a jiné aktivity pro zpestření. V každém z areálů je návštěvníkům kromě ubytování a stravování nabídnuta také možnost vypůjčit si sportovní vybavení a začátečníkům navíc se vším pomohou a poradí kvalifikovaní lektoři. Návštěvníci si tak mohou vyzkoušet aktivity, na které by si sami netroufli, nebo na které nechtějí kupovat drahé vybavení.

Nabídku programů v konkrétních areálech najdete na www.aktivni-turistika.cz/arealy/.

Poznejte krásy Čech a Moravy s aktivní turistikou!

Pro více informací navštivte webové stránky aktivní turistiky:
www.aktivni-turistika.cz

... ta pravá dovolená po česku!
Logo Aktivní turistika
Aktivní turistika - cyklistika
Podrobné informace poskytne :

RNDr. Renata Šedová, Mgr. Eva Vaníčková, manažerky projektu
OHGS s.r.o., Ústí nad Orlicí, 465 526 075
603 956 870, sedova@ohgs.cz, 608 638 530, vanickova@ohgs.cz

Projekt Aktivní turistika v Česku je spolufinancován Evropskou unií a Pardubickým krajem.
DALŠÍ INFORMACE: Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 28.08.2007 v 09:13 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm