návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Oslava 160 let plynárenství v Čechách

Česká plynárenská unie vás spolu s Pražskou plynárenskou, a. s. zve na Den otevřených dveří v Plynárenském muzeu, který je uspořádán u příležitosti oslav 160 let českého plynárenství. Akce se koná v sobotu 15. září 2007 od 10-17 hod v areálu Pražské plynárenské a.s.
Během celého dne bude na všechny atrakce vstup zdarma. Návštěvníci Dne otevřených dveří si budou moci prohlédnout historické exponáty muzea jako je např. pračka na zemní plyn aj., účastnit se vyprávění filmového historika Karla Čáslavského k filmům z historie plynárenství v Čechách, ale i výstavy aut na zemní plyn. V prostorách muzea budou dále vystaveny fotografie z cesty kolem světa, který letos celý objela posádka vozu s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) a promítání filmů z této cesty. Připraveno bude také pohoštění zdarma. Do muzea je bezbariérový přístup.

Pro děti bude připravena bohatá zábava a soutěže, horolezecká stěna, pavoučí síť a jiné. Na vítěze soutěží čekají zajímavé ceny. Ale ani dospělí nepřijdou zkrátka. Navíc každý soukromý motorista, který dorazí na Den otevřených dveří do Plynárenského muzea si bude moci natankovat CNG zcela zdarma!

Pražská plynárenská a.s.
U Plynárny 500
Praha 4

Více informací:
http://www.cpu.cz
DALŠÍ INFORMACE: Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 03.09.2007 v 07:40 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm