návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Koncertní babí léto ve Velké Lhotě

Na sklonku prázdnin, hned 1. září, odstartuje ve Velké Lhotě další část řady koncertů vážné hudby. Pod názvem "Koncertní sezóna Velká Lhota" zde místní nadšenci již třetím rokem organizují celoroční cyklus koncertů. Nad třetím ročníkem Koncertní sezóny převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník.
V rámci koncertního babího léta se uskuteční celkem tři akce.

V sobotu 1. září 2007 do Lhoty zavítá Alikvotní pěvecký sbor Spektrum z Prahy, který vede renomovaný odborník na alikvotní zpěv Jan Staněk. Jejich hostitelem bude domácí komorní sbor Festivia Chorus pod vedením Jitky Čudlé. "Na koncertě uslyšíte jediný pěvecký sbor na světě, který se věnuje alikvotnímu zpěvu. Při zpěvu jediného člověka máte dojem, že slyšíte dva hlasy. A když touto technikou zpívá více lidí současně, vzniká nepopsatelně krásný zvuk.", prozradil jeden z organizátorů.

O týden později, tedy v sobotu 8. září 2007, vystoupí ve Velké Lhotě soubor Pifferaios (um. vedoucí Paed.Dr. Ina Václavů). Pod tímto tajuplným názvem se skrývá soubor paní a dívek, které hrají na různé druhy zobcových fléten a zpívají také jako ženský sbor. Soubor do Velké Lhoty přijede z Lázní Bělohrad (Královéhradecko).

Koncertní sérii babího léta ve Lhotě zakončí v sobotu 15. září 2007 výborný trumpetista Jiří Pelikán. První trumpetista Jihočeské komorní filharmonie zde zahraje stěžejní barokní trubkový repertoár. Na varhany ho doprovodí lhotecká varhanice a sbormistryně Jitka Čudlá.

Všechny koncerty se konají v tzv. horním kostele Evangelického tolerančního areálu ve Velké Lhotě (cca 10 km od Dačic a Telče) a začínají v 19.30 hodin. Vstupné je v symbolické výši 50,- Kč pro dospělé a 25,- Kč pro děti do 15 let.

3. ročník koncertní sezóny pak bude pokračovat adventním koncertem v prosinci.

Kontakt:
Velká Lhota 25
380 01 Dačice
tel. 724 175 480 (Josef Čudlý), 724 356 192 (MgA. Jitka Čudlá)
e-mail: jitka.pepa@volny.cz ; komorak@atlas.cz ; ubytovna.velka.lhota@seznam.cz
DALŠÍ INFORMACE: Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 22.08.2007 v 09:44 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm