návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Pod hladinu AQUAPARKU

Již tři desítky zájemců se s vybavením potopily pod hladinu AQUAPARKU CENTRA BABYLON LIBEREC. Nechybí mezi nimi ani zahraniční turisté. Nabídky navíc zdarma využily i handicapované děti.
Podívat se pod hladinu babylonského AQUAPARKU skrz potapěčské brýle a se vzduchem mají zájemci v rámci nabídky "Potopte se s námi do hlubin AQUAPARKU". Pro zábavný komplex ji pořádá Snakesub s.r.o., Centrum Liberec. Cvičné potápění probíhá od 18 do 20 hodin a trvá 20 minut (10 minut zaškolení a 10 minut proplavání). Vedou ho zkušení intruktoři a divemasteři a je naprosto bezpečné.

"Do vod Babylonu jsme se potopili s cca. 30 lidmi, Němci, Angličany, Poláky, Rusy, Holanďany, Moravany, Slezany a samozřejmě i Čechy a pravděpodobně i s dalšími zájemci z jiných zemí a jiných národností," řekl Project manager Snakesub Jiří Charousek.

Podle jeho slov byli všichni nadšeni z toho, co mohli vyzkoušet a poznali základní pravidla pobytu pod vodou. "Odnesli si nejenom nové zážitky, ale i nová moudra a nové zkušenosti," dodává.

Nabídky potopit se využily i handicapované děti. Díky sponzorskému daru Centra Babylon zdarma. "Jsou nadšené z prostředí Babylonu. Když vylézaly z vody, zářila jim očička. Většina si to ještě chtěla zopakovat," popsal potápění s handicapovanými Jiří Charousek. Díky vstřícnosti společnosti Centrum Babylon se jim jejich přání vyplní. Na podzimní měsíce je připraveno opakování akce.

Potápění v Babylonu je v českých zemích kuriozita, která stojí za vyzkoušení. "Voda je živel, který sice nezkrotíme, ale můžeme pochopit jak se s ním sžít," říká Jiří Charousek.

Další možnost potopit se do AQQUAPARKU je 4. a 18. září 2007. Potápění na zkoušku je přístupné v rámci běžného vstupného do AQUAPARKU za příplatek 90 Kč/osoba/20 minut.

Více informací:
www.BabylonLiberec.cz
DALŠÍ INFORMACE: Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 28.08.2007 v 10:02 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm