návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Informace patří k životu

VLAŠIM - Informace patří ke stále nezbytnějším potřebám člověka. Důležitou součástí života regionu jsou informace o něm samotném. Proto v mnoha našich městech vznikla a neustále vznikají informační centra. Jedno takové zahájilo činnost i ve Vlašimi.
Sídlí v budově Českého svazu ochránců přírody v Pláteníkově ulici přímo naproti dominantě města - Vlašimské bráně do zámeckého parku.Vchod do kanceláře je hned z průjezdu, první dveře vlevo. Nelze zabloudit.
Centrum vzniklo jako nezisková organizace založená vlašimskými ochránci přírody a dvěma podnikateli Františkem Nohou a Pavlem Röschelem. Podblanické infocentrum je jedním z prvních zhruba roční spolupráce čtyř občanských sdružení ve městě, ochránců přírody, klubu turistů, vlastivědného klubu a astronomické společnosti, na projektu na podporu cestovního ruchu Vlašim - srdce Podblanicka.
Jeho práce především zabírá hlavně oblast turistiky. Tedy turista a kterýkoliv návštěvník se zde dozví mnoho zajímavého o regionu a městě, může si zakoupit mapy a zajímavé publikace speciálně zaměřené na oblast Podblanicka. Může nabídnout vlastně téměř vše, co bylo o Podblanicku vydáno. Mimo publikací o regionu též podrobné mapy, včetně speciálek, informační letáky, materiály vydávané okresním muzeem, ale též i hezké suvenýry. Zajímavou věcí je i například speciální mapa Posázaví určená vodákům, a co je, myslím, velmi dobré, itineráře cykloturistických tras právě po našem regionu. Další službou je kopírování pro veřejnost do formátu A3.
K dispozici je samozřejmě i internet. Na internetové adrese www.vlasim-info.cz najdete nejen veškerou informační agendu, kterou tu vedeme, ale také i důležité informace o institucích, kulturní zprávy, sport a spoustu dalších zajímavostí. Není to pochopitelně stále všechno, je to obrovské množství dat, které se zde zpracovávají, mají tam svůj prostor např. ekologové, tedy vlašimští ochránci přírody, jsou zde odkazy na přírodní zajímavosti a chráněná území. Vše tvoří dohromady jeden zajímavý a kompaktní informační blok se zaměřením pro nejširší veřejnost.
Poskytujeme informace o probíhajících nebo připravovaných akcích. Naší snahou je vytvořit každému, kdo do našeho kraje zavítá, příjemný a nevtíravý servis, dostatek informací o památkových a jiných zajímavých místech a objektech, včetně cen vstupného a otevírací doby, či možnosti bezbariérového přístupu. Dokonalý popis turistických tras, seznam míst, kde je možno si odpočinout, najíst se, či sehnat ubytování nebo nocleh. Naším krédem je přivést návštěvníka do našeho regionu a zdržet ho zde co nejdéle. Podblanicko je nádherný kout republiky. Příroda je zde nezničená, krajina překrásná. Turisté a návštěvníci se zde jistě nebudou nudit.

Pavel Röschel

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Podblanické infocentrum
Zveřejněno 15.04.2000

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm