návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Z tiskových zpráv a článků

Česká plynárenská unie vás spolu s Pražskou plynárenskou, a. s. zve na Den otevřených dveří v Plynárenském muzeu, který je uspořádán u příležitosti oslav 160 let českého plynárenství. Akce se koná v sobotu 15. září 2007 od 10-17 hod v areálu Pražské plynárenské a.s.
Zveme všechny motopříznivce na závod čtyřkolek, který se uskuteční 15. září 2007 na motokrosové trati v Horažďovicích Předměstí. Jedná se v pořadí o třetí závod ze čtyřdílného seriálu závodů sériových čtyřkolek, který probíhá pod názvem ADT ATV CUP.
Již tři desítky zájemců se s vybavením potopily pod hladinu AQUAPARKU CENTRA BABYLON LIBEREC. Nechybí mezi nimi ani zahraniční turisté. Nabídky navíc zdarma využily i handicapované děti.
Na trhu domácího cestovního ruchu se nabízí nový produkt pod názvem Aktivní turistika. Má svoje logo, webové stránky www.aktivni-turistika.cz a představuje ho síť 25 sportovně-rekreačních areálů po celé České republice.
Pálavské vinobraní, probíhající ve dnech 7.-9. září 2007, nabízí bohatý kulturní a společenský program pro všechny věkové skupiny. Program je situován do středověkého jádra města a také do přírodního amfiteátru pod Turoldem. Návštěvníci mohou využít rovněž nabídky všech atraktivních mikulovských památek,...
Premiéra večerního běhu Prahou za umělého osvětlení! V rámci letošní Mattoni Night Grand Prix 2007, která se bude konat 8. září 2007, proběhne adidas Běh pro ženy 5km a Metro Běh pro muže 10km se startem ve 20 a 21 hod na Staroměstském náměstí.
Ode dne sv. Václava do konce října pořádá Penzion Pod zvonem zvěřinové víkendy. Obzvláště jsou vítáni labužníci, kteří se těší, až ochutnají srnčí, kančí, dančí a bažantí speciality. Dobrůtky jsou připravovány s láskou a umem z masa pocházejícího z okolních lesů.
Od června letošního roku je zprovozněna nová adrenalinová lanová dráha na Plumlovské přehradě (region Střední Morava), která bude fungovat v průběhu celého léta a podzimu.
V sobotu 1. září 2007 se ve Vyšším Brodě uskuteční 29. ročník PLAVBY KURIOZNÍCH PLAVIDEL. Již tradiční veřejná plavba kuriózních, zvláštních, reklamních nebo alegorických plavidel všeho typu a druhu, jež se udrží na hladině řeky Vltavy startuje ve 13.27 hodin v kempu pod hrází.
Na sklonku prázdnin, hned 1. září, odstartuje ve Velké Lhotě další část řady koncertů vážné hudby. Pod názvem "Koncertní sezóna Velká Lhota" zde místní nadšenci již třetím rokem organizují celoroční cyklus koncertů. Nad třetím ročníkem Koncertní sezóny převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje RNDr....
Připojte se k festivalu Make a Connection! 1. září 2007 proběhne v Jičíně, v prostorách Valdštejnské lodžie, unikátní festival - Festival Make a Connection.
Zhruba 10 procent české populace tvoří lidé s nějakým druhem zdravotního postižení nebo omezení. Současný turistický ruch zohledňuje potřeby těchto osob většinou pouze dle zákonem stanovených norem. Mnoho turistických cílů či ubytovacích kapacit je pro zdravotně postižené osoby nedostupných.
Státní zámek Rájec nad Svitavou představuje kulturní akce na měsíce srpen a září.
Přijměte pozvání do Nové Bystřice, kde se od 20. do 24. srpna můžete zúčastnit "Novobystřické řemeslné dílny". V průběhu tohoto týdne budete mít možnost se seznámit s různými pracovními postupy při korálkování, drátkování, malování na hedvábí a na sklo, dekoupage, nebo si například vyzkoušíte práci s...
Město Mikulov, Regionální muzeum v Mikulově a Poradní sbor MVS vás zvou na slavnostní ukončení a závěrečnou vernisáž Mikulovského výtvarného sympozia "dílna" 2007, která proběhne v prostorách mikulovského zámku v sobotu 18. 8. 2007 od 18:00 hod.
Srdečně zveme všechny příznivce umění a dobré pohody na 5. setkání malířů a řezbářů v Horní Světlé (Jägerdörfel). Lužické křivořezání 25. - 26. srpna 2007 se koná vedle parkoviště u chaty Luž v Horní Světlé.
Představujeme přehled turistických karet v České republice, které poskytují zajímavé nabídky a slevy v různých oblastech.
V sobotu 18.8.2007 se na svoji cestu po Posázavském pacifiku vydá parní vlak Posázavské linky. Tentokrát u příležitosti Kácovské poutě. V čele soupravy historických vozů 3. třídy pojede parní lokomotiva 434.2186 vyrobená v roce 1917 s předzdívkou "Čtyřkolák".
Co kus to originál! Hravé, pestrobarevné, imaginativní, abstraktní i lyrické motivy mařížské keramiky zdobí domácnosti po celém světě. Ručně malovaná autentická keramika ročně přiláká do malé jihočeské obce na samých hranicích s Rakouskem tisíce domácích i zahraničních návštěvníků.
Ve čtvrtek 16. srpna 2007 bude v Uměleckoprůmyslovém muzeum Moravské galerie v Brně zahájena v 17 hodin výstava fotografií Miloše Spurného Mezi fotografií a ekologií.
V Královské zahradě Pražského hradu byla otevřena pro veřejnost oranžérie - prostor pro pěstování cizokrajných rostlin. Oranžérie je zajímavá svým architektonickým řešením a technickým vybavením.
MeetFactoryTeam by rád upozornil na slavnostní otevření multikulturního centra pro současné umění Meet Factory v Praze, které se uskuteční ve dnech od 1. do 6. října 2007.
Na zemědělském letišti Kolešovice u Rakovníka se v sobotu a neděli 11. a 12. srpna 2007 uskuteční I. Military Model Air Fest.
Na druhou polovinu prázdnin připravila Zoologická zahrada v Ostravě pro návštěvníky sobotní večerní procházky po zoo s průvodcem. Během nich budou moci návštěvníci pozorovat chování zvířat, které je právě navečer jiné než během dne - zejména zvířata soumračná a noční bývají v tuto dobu daleko aktivnější.
Můžete se těšit na největší folklórní akci Kyjovska. Nejvýznamnější národopisná slavnost regionu se koná od 9.8. I tentokrát budou čtyři srpnové dny v Kyjově patřit lidovým tradicím, zvykům a písním. Akce se zúčastní desítky národopisných souborů a muzik z Kyjova i širokého okolí.
Stejně jako koždoročně, otevřou se na počátku srpna (4. - 5. 8.) brány Grabštejna pro tradiční srpnové Létohrátky.
Skupina historického šermu Okořská Garda Vás zve v sobotu 11. 8. 2007 od 11hod na hrad Okoř, nedaleko Prahy, na šestý ročník středověkého dne pod názvem Brána gotiky dokořán.
Společnost První bobová s.r.o., provozující oblíbené bobové dráhy a lanová centra Špindlerův Mlýn a Harrachov, zprovoznila v červenci v Peci Pod Sněžkou druhý nejdelší lanový park v Krkonoších.
1. 8. - 4. 8. 2007 proběhne v Českých Budějovicích a v Táboře další ročník Jihočeského Keltského festivalu - Lugnasad, který pořádá Bazilika o.p.s. a Sdružení Housův Mlýn o.s. pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje pana RNDr. Jana Zahradníka.
Novinkou letošního léta je v Peci pod Sněžkou v Bukovém údolí Relaxpark navazující na veřejné parkoviště U kapličky.
Chcete se skvěle pobavit, zažít pořádnou dávku tajemné atmosféry a ještě navíc vyřešit své zdravotní, partnerské či jiné problémy? Pak se určitě vydejte o tomto víkendu (28.-29. 7. 2007) na hrad Kost, kde se uskuteční již čtvrtý ročník "Čarodějnického kongresu".
Každé léto ožívá Hronov tradičně mezinárodní přehlídkou amatérského divadla Jiráskův Hronov. Nejinak tomu bude i letos. Ve dnech 3. - 11. srpna budete moci zhlédnout nespočet představení i další kulturní program.
Chodské slavnosti v Domažlicích a slavnosti Skolení draka ve Furth im Wald jsou spjaty s jízdami zvláštních vlaků s parní lokomotivou. Stejně tomu bude ve dnech 11. a 12. srpna 2007.
Na Malé Skále v Českém ráji se v těchto dnech dokončuje zbrusu nové lanové centrum. Jedno z největších lanových center v Libereckém kraji bude do plného provozu uvedeno v pátek 27.7.2007 - před festivalem Benátská noc. Slavnostní otevření celého rekonstruovaného areálu však proběhne již tuto sobotu 21.7....
Druhý ročník festivalu s dovětkem "blues and more music" nabídne vedle již zmíněných hvězd vystoupení britského saxofonisty Courtney Pinea, amerického kytaristy Popa Chubbyho či mladičkého Tylera Bryanta. Slovenská zpěvačka Jana Kirschner zahraje poprvé v Čechách písně z nového alba Shine. Návštěvníci...
Ve dnech 27. a 28.7.2007 se v Hrachovci u Valašského Meziříčí koná hudební open-air festival Hrachovka.
Tradiční středověké slavnosti se budou konat poslední červencový víkend tj. 28. a 29.7. Strakonický hrad se promění ve středověké tržiště plné starých řemesel, divadelních, hudebních, šermířských a kejklířských vystoupení.
Město Netolice, zve na další ročník již tradiční poznávací cykloturistické akce pro celou rodinu Kolem kolem Netolic. Tentokráte na Blata za selským barokem. Start je v sobotu 21. července 2007 v 9,00 hodin před muzeem na netolickém náměstí.
Ve dnech 27. a 28. července 2007 pořádá město Nepomuk tradiční pivní slavnosti s atraktivním programem, bohatým občerstvením, soutěžemi a slosovatelnými vstupenkami.
Zámek Červený hrádek u Jirkova Vás srdečně zve na akci "Oživlý zámek", která se uskuteční ve dnech 14. a 15.července od 11,00 do 17,00 hodin.
Hřebčín FAVORY, chovatel kladrubských koní, si Vás dovoluje pozvat na Pohádkové léto aneb páteční pohádkové večery. Pohádky začínají vždy v 18:00 hodin, a to i za nepříznivého počasí!
Projekt v areálu obnovené salaše kopaničářů v Bílých Karpatech chce připomenout blízkost a význam dovedností a schopností našeho i vzdálenějších etnik v dnešní globální době. A to všemi smysly!
Soubor lidových staveb Vysočina si Vás dovoluje pozvat na největší program hlavní návštěvnické sezóny: Veselokopecký jarmark, který se uskuteční ve dnech 14. a 15. července od 9 do 16 hodin na Veselém Kopci u Hlinska.
Ve dnech 12.7. - 15.7.2007 se koná další ročník úspěšného hudebního festivalu Colours of Ostrava.
14.7.2007 je připravena pro rodiny s dětmi na hradě Hukvaldy akce "Hledání pokladu zbojníka Ondráše" .
Zveme Vás na 9. ročník mezinárodního hudebního festivalu Hanácké kvitek, který se koná 14. 7. 2007 od 14:00 hodin v Sokolské zahradě ve Věrovanech (za nepříznivého počasí v kulturním domě ve Věrovanech).
Po rozsáhlé rekonstrukci bude poprvé široké veřejnosti zpřístupněn zámek Loučeň. První návštěvnci projdou branami 7. července 2007. Mohou se těšit na zajímavou a netradiční expozici o životě na zámku v dobách posledních šlechtických majitelů, 10 labyrintů a bludišť v zámeckém parku a mnoho dalšího.
Každou sobotu a neděli až do 2.9.2007 máte možnost vyzkoušet jízdy výletních úzkorozchodných vláčků na trase Třemešná-Osoblaha.
Relax v podhůří Beskyd svolává všechna statečná a romantická srdce do světa středověkých rytířů a bláznivých kejklířů, a to ve dnech 5. a 6. června 2007 od 11:30 do 18:00 (17:00 v pátek).
Domažlice představují kulturní akce na měsíc červenec pořádané Městským kulturním střediskem.
V sobotu 30.6 začínají prázdniny v Zoo Ostrava. V sobotu i neděli se mohou zejména menší návštěvníci v době od 11:00 do 15:00 těšit na soutěže a drobné dárky.
Město Mikulov pořádá dne 13.7.2007 od 17:00 hodin v zahradě zámku Mikulov folkový festival.
Na svátek slovanských věrozvěstů 5.7. se koná na vrcholu Radhoště v Moravskoslezských Beskydech poutní slavnost.
Ve dnech 29. 6. - 20. 7. 2007 se koná v Nepomuku X. ročník Mezinárodního sochařského a řezbářského sympozia tentokrát na téma Živly.
Dobrá Parta zve příznivce pobytu na zdravém vzduchu na pěší výlet Kouzelným Potštátskem. Odjezd je v sobotu 30.6.2007 v 8.32 vlakem z vlakového nádraží ve Fulneku.
V dřevěném městečku Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm proběhne od pátku 29.6.2007 do neděle 1.7.2007 již 34. ročník mezinárodního folklórního festivalu Rožnovské slavnosti.
Areál Miniuni v Ostravě připravil na měsíc červenec a srpen několik zajímavých soutěží nejen pro děti.
Škola in-linového bruslení In-line school Zlín a Radio Zlín budou v letošním roce ve Zlíně pořádat akce s názvem Blade Nights s Radiem Zlín. Jedná o hromadné vyjížďky skupiny in-line bruslařů ulicemi večerního města za doprovodu vozidel Policie ČR a radiojeepu Radia Zlín.
Malebná jihomoravská krajina, řada doprovodných akcí, zajímavé ceny, místní kulinářské speciality a samozřejmě ochutnávka těch nejlepších moravských vín - to vše čeká na účastníky cyklistické Expedice krajem André, která se letos uskuteční již podruhé. Startuje se v sobotu 30. června z Hustopečí nebo...
Český Krumlov zahajuje 28. 6. 2007 bohatou hudební sezónu, ve které představí hned několik zajímavých hudebních festivalů.
V centru Horažďovic se konají ve dnech 29. a 30. června slavnosti při příležitosti 700letého výročí skonu českého krále Rudolfa Habsburského řečeného král Kaše, který zemřel při neúspěšném obléhání města Horažďovic.
Od 20. 6. do 15. 9. 2007 jste zváni na historicko-technickou výstavu o dobrodružství vynalézání v Solnici Jela tudy Koněspřežka.
Víte, na jakém principu funguje detektor lži? Chcete si vyzkoušet, zda se dá obelhat? Umíte si představit, jak vypadá vodní elektrárna uvnitř? Máte chuť se projet elektromobilem nebo se stát speleoloalpinistou? Pokud vás to zajímá, navštivte výstavu "Věda v ulicích" Prahy ve dnech 22.-23. června 2007.
Od 1. 6. 2007 do 15. 9. 2007 je opět otevřena Naučná stezka přes Národní přírodní rezervaci Mionší. Jedná se o netradiční a v Beskydech momentálně nejhezčí a nejpropracovanější naučnou stezku.
Vy, kteří máte rádi staré zvyky a folklór, si nenechte ujít ve dnech 23. a 24. června Staré hanácké právo v Mysločovicích na Zlínsku, které se opakuje jen jednou za deset let.
Od 10. 7. do 20. 7. 2007 pořádá základní článek Rozruch pro středoškoláky a vysokoškoláky tradiční letní akci Prázdniny s Brontosaurem ve Žďárských vrších ve východních Čechách. Těšit se můžete na nové lidi, zážitky, nabitý program, hrabání luk a nádhernou přírodu daleko od velkých měst.
Od 19.5.2007 je opět v platnosti Bonus Pass Špindlerův Mlýn, tentokrát se zajímavými změnami v nabídce.
V sobotu 23.6.2007 na "Cirkusové louce" vedle parku Michalov v Přerově pořádá skupina historického šermu Markus M ve spolupráci se Službami města Přerova a občanským sdružením Anima Historica Den lva sv. Marka u příležitosti 25 let účinkování Markus M a 15 let Služeb města Přerova.
Město Fulnek zve 23. června od 9 hodin na náměstí Komenského, kde se bude konat XIV. Den města.
Letošní šestý ročník jedné z největších akcí na území města pořádá Aeroklub Mladá Boleslav společně s Nadačním fondem Letadlo Metoděje Vlacha 16. června 2007.
Přijeďte si 16. června zalyžovat v létě v zimním oblečení a na klasických běžkách kolem jablonecké přehrady. Jedná se o recesistický závod PRASOLOPPET 2007.
Představí se šermíři, hudebníci, kejklíři, řemeslníci, strašidla... a přichystána jsou i mnohá překvapení. Vše vypukne u sv. Jiří v Plzni na Doubravce v pátek 15. června v 16.00 hodin a potrvá až do nedělního odpoledne 17. června.
Milovice zvou turisty nejen na Bitvu Milovickou, která se koná 9.6.2007, ale také do muzea Milovicka, které ve dnech 1.7. - 2.8.2007 představí historii vojenství v Milovicích.
Velké Meziříčí hostí od 22. do 24. června 2007 Evropský putovní festival filozofie s mottem Změna a stálost.
Od 19. června do 22. června 2007 vystavuje v Galerii Pod Svícnem ve Frýdku-Místku fotografie z kolekce POD POWIEKAMI mladý a talentovaný polský fotograf, absolvent Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě Marcin Giba.
Od 16. června 2007 bude zpřístupněno nové muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm.
V rámci 1. ročníku festivalu nazvaného Na dvanácti strunách se v metropoli jihočeského regionu v termínu od 10. do 20. června 2007 uskuteční pět koncertů předních interpretů kytarové hudby. Festivalové pódium a stopadesátimístné hlediště bude umístěno v působivém prostředí křížové chodby Dominikánského...
Informační centrum města Frenštát pod Radhoštěm vydalo u příležitosti 625 let města Frenštát pod Radhoštěm výroční turistickou známku.
Od úterý 29. května vystavuje Arcidiecézní muzeum Olomouc nové exponáty - v Menším sklepení a v kapli sv. Barbory.
První dva červnové dny si v Šumperku již podesáté připomeneme významnou historickou událost Sjezd moravských a slezských stavů, který se konal na šumperském zámku 4. června 1490.
Již čtvrtým rokem se opět rozjedou úspěšné krkonošské cyklobusy. Autobusy přepavující pěší i cykloturisty vyjedou 2. června a provoz ukončí 30. září 2007.
V prostorách Informačního střediska a Městské knihovny Nová Bystřice bude otevřena do konce června 2007 prodejní výstava Miloslava Dvořáka - Umělecké sklo vyrobené technikou fusing.
HELI Czech s.r.o. připravila ve spolupráci s obecním úřadem Karlštejn a CHKO Český les od neděle 17. 6. 2007 do 31. 10. 2007 lety vrtulníkem přímo z obce Karlštejn.
Vraťte se s námi do časů mládí Boženy Němcové. Zámkem a Babiččiným údolím vás ve dnech 4. - 10. června 2007 již po devatenácté provedou oživlé postavy z knihy Babička.
V pátek 1. června 2007 mohou děti oslavit svůj svátek v Zoologické zahradě Ostrava. Pro malé oslavence bude připravena procházka pohádkovým lesem.
Po více než roční rekonstrukci je Chýnovská jeskyně, která patří v České republice mezi 13 veřejně přístupných jeskyní, od května znovu otevřená pro veřejnost. Turisté ji najdou sedm kilometrů od Chýnova směrem na Pelhřimov.
Od poloviny června rozšíří nabídku zámku v Miloticích nové muzeum krojů mikroregionu Nový Dvůr. V bývalé zámecké konírně poznají návštěvníci nejen kroje, ale také řemesla a historii oblasti.
Od června budou moci turisté na hradě Bouzov navštívit nový okruh nazvaný "Jak se staví středověký hrad". Ten zavede návštěvníky i do míst, kam se zatím nemohli podívat.
Ve dnech 21. - 24. června 2007 se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury 62. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice.
Ve dnech 31. května až 30. června se koná XII. ročník Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Concentus Moraviae v rámci úspěšného projektu České sny 2007.
Ve dnech 1.-3. června proběhnou ve Stráži pod Ralskem tři kulturně-společenské akce.
Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově představuje své aktuální výstavy.
S místy, spojenými s čarodějnickými procesy či významnými objekty, díky nimž město získalo na konci 19. století přídomek Malá Vídeň, se budou moci od června seznámit návštěvníci a obyvatelé Šumperku. Radnice připravuje dva nové okruhy, po nichž zájemce provedou zkušení průvodci.
Unikátní akci chystá na 1. a 2. června Středočeský kraj. Císař Karel IV. poveze v čele početného průvodu korunovační klenoty z Prahy na Karlštejn. Cestu měřící zhruba pětatřicet kilometrů má absolvovat několik stovek lidí a několik desítek koní.
Zapojte se do turistické hry "Kokořínští loupežníci”, která Vás zavede na zajímavá místa v oblasti Mělnicka, Kokořínska a Mladoboleslavska.
V sobotu 19. května byl po zimní přestávce opět otevřen DinoPark ve Vyškově, který si pro své návštěvníky připravil pár zajímavých novinek.
Blížící se první výročí otevření Arcidiecézního muzea Olomouc je pro Muzeum umění Olomouc (MUO) více než vhodnou příležitostí pro spuštění nové webové prezentace.
Druhou rozhlednu ve městě a zároveň druhou nejvyšší věž v Čechách otevřou už zřejmě v červnu v Čáslavi na Kutnohorsku. Jde o devadesát metrů vysokou věž kostela svatého Petra a Pavla, která dosud nebyla veřejnosti přístupná.
Pokud máte chuť si pořádně zabruslit a navíc se podívat do míst, která lidskému oku přímo lahodí, naplánujte si výlet do nejsevernější obce ČR na levém břehu Labe - Dolního Žlebu. Projeďte si tuto in-line bruslařskou trasu z Dolního Žlebu do Krippen u Bad Schandau (SRN) a zpět.
Ve středu 16. května byla v Regionálním muzeu Mělník slavnostní vernisáží zahájena výstava "Lidová hračka", která představuje české lidové hračky z tradičních výrobních oblastí jako např. Skašovska a Hlinecka, ale též v různém zastoupení z Krušnohoří (Hora sv. Kateřiny), Pošumaví (Vlkonice, Koloveč),...
Město Česká Skalice představuje vybraný kulturní a sportovní program na měsíc červen.
Sport, zdravý životní styl, zdravá výživa, pohyb i relax, o tom všem bude letošní Festival zdraví a pohybu na Výstavišti Flora Olomouc v sobotu 26. května.
Tradiční folklorní slavnosti pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše pořádají Klub sportu a kultury, Obec Vlčnov a Společnost Jízdy králů ve dnech 25. - 27. května 2007.
Dne 27. května pořádá společnost Marienbad Festival spol. s r.o. koncert Carmina-Burana v pražském Obecním domě.
Od 10. května do 17. srpna proběhnou ve třech městech ČR výstavy, přednášky a besedy, které připomenou původ i úspěchy světoznámé spisovatelky, malířky i ochránkyně přírody Joy Adamsonové, která se narodila v Opavě v roce 1910 a zemřela v Keni v roce 1980.
Letos se již po desáté promění jihomoravská metropole a jeho okolí v rozsáhlý zábavní a prezentační park. Brněnské historické centrum, rekreační oblast Brněnské přehrady, areál výstaviště, známé brněnské dominanty hrady Špilberk a Veveří i další místa se postupně od 18. 5. do 3. 6. 2007 stanou dějištěm...
Ve dnech 12. - 16. 6. 2007 uslyšíte v jeskynních prostorách Moravského krasu "Čarovné tóny Macochy". Aranžmá zahrnuje 30-ti až 40-ti minutový koncert a prohlídku jeskyně.
V den zahájení výročního 10. ročníku festivalu zábavy Brno - město uprostřed Evropy v pátek 18. května 2007 bude slavnostní vernisáží otevřena na hradě Špilberku moderní expozice o historii a současnosti ohňostrojného umění.
Město Jilemnice a SD Jilm pořádají v sobotu 19. května 2007 na náměstí v Jilemnici Májový jarmark.
Muzeum města Brna zde uspořádá na brněnském hradě Špilberk od 17. května výstavu hraček několika generací s názvem Hračky nestárnou. Jedná se o výstavu sběratelského charakteru, ze sbírky hraček brněnské výtvarnice paní Milady Kollárové, jejíž sbírka patří svým rozsahem k nejrozsáhlejším sbírkám hraček...
Letošní, v pořadí již třetí, společná Brněnská muzejní noc se koná v sobotu 19. května, kdy bude až do půlnoci zdarma otevřeno celkem třináct výstavních institucí.
ZOO Ostrava pořádá v neděli 13. 5. rybářské závody, které se uskuteční na chovném rybníce v areálu Zoologické zahrady.
Od 3. května do 16. června chystá Olomoucký kraj představit regiony Střední Morava a Jeseníky v devíti městech České republiky, a to formou pojízdného informačního centra - InfoBUSu.
Informační centrum Olomouc připravilo na letní sezónu 2007 novinku pro zájemce o průvodcovské služby ve městě Olomouci, a to možnost objednávky on-line.
O. ročník smečenského varhanního festivalu na nejstarší varhany střední Evropy proběhne ve dnech 9. května až 2. června v kostele Nejsvětější Trojice ve Smečně.
Přijďte v sobotu 12. května na Chiquita WELLNESS MARATHON do pražské SAZKA ARENY nebo o den později, v neděli 13. května do Bratislavy, hala MLADOSŤ.
Na účastníky čekají cyklovýlety, pomoc zámeckému parku, zábava a hry, nová setkání, aktivní odočinek. To vše v termínu 6. - 15. 7. 2007.
Ranč Orel v České Vsi zahajuje letošní sezonu ve velkém stylu a pro návštěvníky připravil na sobotu 5. května otevření atraktivního Adrenalin Parku a koncert čtyř kapel.
Zveme vás na pátý ročník raně středověkého festivalu Času vlků, který se koná v sobotu 12. května 2007 na hradišti Stará Kouřim.
První květnový víkend 4. - 6. 5. 2007 pořádá agentura SUNDISK s.r.o. charitativní akci v Klubu na Rampě v Jablonci nad Nisou na podporu čtyř projektů realizovaných v africké Kenye.
Procházku půlstoletím historie vlastivědného sborníku Severní Morava nabídne od 10. května do 24. června Vlastivědné muzeum v Šumperku. Vernisáž se koná 10. května v 18 hodin v Rytířském sále VM v Šumperku.
Dejvická ulice v Praze 6 si na den 8. května 2007 připravila řadu představení a vystoupení v rámci akce DEJVICKÁ SLAVNOST.
Ve dnech 5. a 6. května 2007 se uskuteční již 11. ročník hvězdicových jízd zvláštních vlaků s parní lokomotivou na tratích v okolí Plzně. Pořadatelem akce je Iron Monument Club Plzeň, který tak přispívá do programu oslav 62. výročí konce 2. světové války v západních Čechách.
V sobotu dne 5. 5. 2007 pořádají České dráhy u příležitosti zahájení turistické a cykloturistické sezóny jízdu parního vlaku "Pálavský okruh". Tento den se uskuteční již tradiční květnová jízda parní lokomotivy s historickými vozy s možností přepravy jízdních kol.
Letošní třináctý ročník mezinárodního festivalu keltské kultury Beltine se uskuteční 30. dubna v Archeoskanzenu Modrá u Velehradu.
Novou sezonu otevřou jihočeští cyklisté v Nové Bystřici na Jindřichohradecku. Na trasu dlouhou 36 kilometrů, která povede oblastí České Kanady a Dolních Rakous, vyjedou v úterý 1. května.
Mimořádnou příležitost setkání s Járou Cimrmanem připravil Dům kultury města Ostravy ve spolupráci s divadelními agenturami MB a Echo. Ve dnech 3. - 6. května 2007 uvede Divadlo Járy Cimrmana u příležitosti své 40. jubilejní sezóny čtyři tituly her ze svého repertoáru.
V prvních květnových dnech provoní zámek Rájec nad Svitavou jarní květiny i svatební cukroví a zámecké interiéry vyzdobí svatební šaty a svatební kytice.
V úterý 24. dubna byla ve vegetariánské a nekuřácké restauraci Etno v Domě Pod Svícnem ve Frýdku-Místku zahájena výstava výtvarných a ručních prací s názvem Přijďte pobýt mezi stromy! z dílen ŽIRAFY - integrovaného centra pro mentálně postiženou mládež Frýdek-Místek.
Národní galerie v Praze - Sbírka moderního a současného umění zve na tiskovou konferenci pořádanou při příležitosti zahájení nových výstav, která se koná ve čtvrtek 26. dubna 2007 v 11 hodin v auditoriu v 6. patře Veletržního paláce.
Letos poprvé se zazelená obnovený park Habrůvka zámku v Kunštátě na Blanensku. Památkový objekt byl veřejnosti zpřístupněn teprve před dvěma roky a je postupně obnovován. Kunštátský zámek se otevře turistům 1. května.
Na přelomu dubna a května bude v Horním Smržově na Blanensku otevřeno nové muzeum s možností ubytování pro turisty. Ve stylová dřevěné stavbě budou moci návštěvníci obdivovat zemědělskou techniku a vybavení venkovských domácností z první poloviny dvacátého století.
Již v polovině května by si mohli první návštěvníci prohlédnout nově zpřístupněné klášterní zahrady v Broumově. Zahradu oficiálně otevře veřejnosti benefiční koncert Stamicova kvarteta 19. května.
Historická vesnice řemesel a umění v Ostré u Lysé nad Labem opět otevře své brány 28. dubna v 10 hodin. Slavnostní zahájení sezóny bude pojato jako Festival hudby a jídla.
V sobotu 28. dubna 2007 se ve 14.30 slavnostně otevře nová Graselova stezka v Raabsu. Odjezd je plánovaný společně autobusem ve 14.00 ze Slavonic.
Dva významné obrazy holandského malíře, teoretika a průkopníka abstraktního malířství, zakladatele neoplasticismu Pieta Mondriana (1872 - 1944) jsou od dubna na dobu tří měsíců (do 14.července 2007) zapůjčeny do stálé expozice zahraničního umění Národní galerie v Praze ve Veletržním paláci.
Městské kulturní středisko Slavonice pořádá v sobotu 21. dubna 2007 u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel prohlídku města s průvodcem zdarma.
Ve čtvrtek 19. 4. v 11 hodin se koná tisková konference k jednomu z nejdůležitějších letošních projektů Moravské galerie v Brně, k výstavě Slovenský mýtus, a to v Café Respirium v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně. Výstava potrvá od 20. dubna do 5. srpna 2007.
Dům kultury města Ostrava připravuje na měsíc květen zajímavý program, jehož součástí jsou kulturní a divadelní představení pro děti i dospělé.
Vlastivědné muzeum v Šumperku a Lovecko-lesnické muzeum v Úsově otevírají 24. dubna 2007 v 16 hodin v objektu Staré školy na zámku Úsov novou stálou expozici nazvanou "Úsov - kolébka lesnického školství na Moravě" .
24. dubna bude otevřena nová stálá expozice Lovecko-lesnického muzea "Kolébka lesnického školství" v nově zrekonstruované budově bývalé lesnické školy na zámku v Úsově.
Ve středu 18. dubna proběhne Mezinárodní den památek, který vyhlašuje organizace ICOMOS ve spolupráci s UNESCO. Bude se jednat již o pětadvacátý ročník. Většina institucí však výhody spojené s tímto dnem zpřístupní až v sobotu 21. dubna.
Ve dnech 23.-28. dubna pořádá Královské město Slaný a MCE Slaný, s. r. o., ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze a pod záštitou Rakouského velvyslanectví v Praze Dny rakouské kultury.
Soukromý hrad Houska na Českolipsku ukáže letos návštěvníkům nově objevenou gotickou místnost. Řemeslníci ji odhalili náhodou při štukování kanceláře pro průvodce. Lidé se budou moci dovnitř pouze podívat, nikoliv tam vejít.
Devět turisticky atraktivních lokalit, například hrad Pernštejn či rozhlednu Karasín, zařadila obec Bystřice nad Bernštejnem do trasy poznávací akce letošního léta "S Vodomilem bystřickou Zubří zemí", kterou obec plánuje od května do září.
Štikovská rokle u Nové Paky vstoupila v dřívější době do podvědomí motoristických fanoušků pořádáním motocrossů. Tato tradice se opět vrací, a to v neděli 22. dubna, kdy zde pořádají motocrossový závod Autoklub v AČR Nová Paka ve spolupráci s SMS Pardubice.
Od 1. dubna si mohou návštěvníci Moravské Třebové prohlédnout a třeba i na vlastní kůži vyzkoušet, jak fungovaly středověké nástroje útrpného práva. Nová expozice byla otevřena ve sklepních prostorách zdejšího zámku.
Vyberte si z nabídky kulturních, sportovních a dalších akcí v Netolicích. Je pro Vás připraven bohatý program na měsíce duben a květen.
V Hlíně u Ivančic na Brněnsku byla po dlouhých sedmi letech dokončena nová rozhledna, která nese jméno nezapomenutelného herce a ivančického rodáka Vladimíra Menšíka. Slavnostní otevření se plánuje na konec dubna.
Turistická sezóna začíná. Vzhledem k příznivému počasí se národní kulturní památka Románský biskupský palác na bývalém Přemyslovském hradě (známý také jako Přemyslovský palác) otevřel veřejnosti oproti předpokladům o takřka měsíc dříve, tj. v úterý 3. dubna. Prohlídková trasa Arcidiecézního muzea je...
Mezinárodní enologická soutěž Vinitaly (Verona, Itálie) je ve znamení úspěchu moravských a českých vín. Do letošního 15. ročníku, který se konal ve dnech 21. - 25. března, bylo přihlášeno celkem 3507 vín ze 30 zemí, z toho 3474 bylo připuštěno do soutěže. Mezi nimi také 49 vín z České republiky.
Hrady a zámky zahájily svoji novou turistickou sezonu. V letošním roce si na své přijdou i sluchově postižení spoluobčané, jelikož hrad Švihov jako jediný v západních Čechách nabízí prohlídky ve znakové řeči.
Žebřiňák, postroje na koně, voly i krávy, ruční secí stroj na jetel a mák anebo dřevěnou pračku na prádlo a mnoho dalších zajímavých věcí si mohou návštěvníci prohlédnout v nové expozici venkovských tradic a řemesel v Žirovnici na Pelhřimovsku.
Ještě stále nevíte, kam vyrazit na dovolenou či co podniknout o víkendu? Přijďte se inspirovat na výstavu využití volného času, dovolené, sportu, zdraví a životního stylu do Lysé nad Labem ve dnech 12. 4. - 15. 4. 2007.
Skanzen Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova otevírá 7. dubna v 10.00 novou stálou expozici nazvanou Devatero řemesel. Lidé se seznámí třeba se zpracováním lnu, s úpravou plátna či výrobou lidového šperku.
S prvními dubnovými dny přichází opět nová turistická sezóna i do Ratibořic a Babiččina údolí. Na návštěvníky zde letos čeká rozšíření víkendové autobusové dopravy, nové spoje dopraví turisty dokonce přímo k zámku.
Při největších křesťanských svátcích roku už nebudou muset návštěvníci nejvýznamnější církevní památky v zemi platit vstupné. Od 5. dubna není katedrála součástí turistických okruhů na Pražském hradě a vstup do celé katedrály je tak opět zadarmo.
Od 1. dubna mohou příznivci cykloturistiky opět využít půjčovny jízdních kol Českých drah. V turisticky atraktivních oblastech po celé ČR si mohou přímo na nádraží vypůjčit kvalitní trekingové kolo a vydat se na cestu.
Od 2. dubna mohou návštěvníci Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě obdivovat nové soukromé muzeum, které nabízí nejcennější soukromou šlechtickou sbírku - poklady knížecího rodu Lobkowiczů.
Okrajové části Vojenského újezdu Brdy se od dubna oficiálně otevírají veřejnosti. Turisté do nich budou mít volný vstup o sobotách, nedělích a svátcích. V pracovní dny bude režim stejný jako dosud, do újezdu se tedy bude moci jen na povolení.
Městský plavecký areál Tipsport laguna se slavnostně otevře již 4. dubna odpoledne a od 5. dubna bude plně přístupný veřejnosti.
Pokud navštívíme některou z chystaných velikonočních akcí, můžeme si připomenout množství lidových zvyků a tradic a nasát tu pravou atmosféru oblíbeného jarního svátku.
Zažijte ty pravé Velikonoce. Seznamte se s tradičními jarními a velikonočními zvyky. V Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě je pro Vás připraven bohatý program na celý prodloužený velikonoční víkend.
XXVI. Valašská rally 2007 se pojede v termínu 6. - 7. dubna jako úvodní podnik šestidílného seriálu Mistrovství České republiky v rally 2007 a Mistrovství České republiky historických automobilů. Valašská rallye s centrem ve Valašském Meziříčí je opět pojata jako Memoriál Jiřího Sedláře.
Již pátý pohádkový den se bude konat ve Strakonicích v pátek 6. dubna. Čeká zde den plný překvapení s pohádkovým králem Zdeňkem Troškou. Pro účastníky je připraven bohatý program v prostorách strakonického hradu.
Nastávajícímu jaru a blížícím se Velikonocím i zahájení další turistické sezóny jsou věnovány dubnové kulturní, společenské a sportovní akce v Hradci nad Moravicí.
Výstava proběhne v termínu 6.-8. dubna 2007. Jde o první výstavu tohoto druhu nejen v České republice, ale i v zemích bývalé Východní Evropy. Jejím hlavním cílem je reprezentativní představení českého patchworku a jemu příbuzných textilních oborů široké veřejnosti.
Turistická sezona na zámku Konopiště začne 1. dubna 2007, kdy se zároveň otevře nová výstava s názvem "Ve službách arcivévodské rodiny".
Kutná Hora si na letošní sezonu připravila pro turisty hned několik novinek, které se týkají dvou jejích nejznámějších památek, chrámu sv. Barbory a chrámu Nanebevzetí Panny Marie.
Turistické informační centrum v Mikulově nabízí tématické programy pro každého. V balíčku, který pro vás připraví, bude vše: zajištění ubytování, prohlídka města, návštěva vinného sklepa s cimbálovou muzikou a moravskými dobrotami, procházky nebo vyjížďky na kole, výlet na Pálavu nebo degustace vín se...
Za povidlovým koláčem se tentokrát, již poosmadvacáté, můžete vydat v sobotu 31. března od jídelny u základní školy v Jiráskově ulici. V nabídce tras o délce od 5 do 100 kilometrů si jistě vybere každý.
Stejně jako v loňském roce můžete i letos od 1. dubna do 30. září 2007 využívat výhodné Trojské karty. Za jedno vstupné se podíváte do tří objektů v pražské Troji: do Botanické zahrady hl. města Prahy, Trojského zámku a Zoologické zahrady Praha.
Nový cykloportál Ústeckého kraje nabízí informace o cyklotrasách v Ústeckém kraji s návazností na Sasko v českém a německém jazyce.
Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky tradiční národopisnou akci Velikonoce v hornickém domku, která začne v pondělí 26. března a potrvá do Velikonočního pondělí 9. dubna 2007.
Přijďte si o víkendu 24. - 25. 3. 2007 uplést pomlázku a ochutnat velikonočního beránka do přízemí muzea v Nepomuku. Čeká zde na Vás pravý Jarní víkend.
Město Kouřim ve spolupráci s Regionálním muzeem v Kolíně - Muzeem lidových staveb Kouřim, OS Posázavský Pacifik a MAS Podlipansko Vás zvou na otevírání turistické sezóny 2007 - "Druhé vyvážení smrtholky ". Akce se koná v sobotu 31. března 2007 v Podskalí a na kouřimském náměstí od 9.30 hodin s bohatým...
Přijďte se svézt poprvé v letošní sezóně parním vlakem z Jindřichova Hradce do Černovic u Tábora, a to v sobotu 7. dubna 2007.
Bohumínské občanské sdružení Maryška se v těchto dnech připravuje k druhé účasti na polském jarním festivalu o jídle, který se koná v sobotu 24. března 2007 v polských Zebrzydowicích.
Pro milovníky dobrého vína i příležitostné znalce se koná v sobotu 31. března 2007 již druhý ročník velmi náročné "tour" po sklípcích vinařů z jihomoravských Velkých Bílovic.
Na jedné z nejdéle osídlených středoevropských lokalit vznikne od dubna nová turistická stezka. Pětikilometrová trasa propojí Dolní Věstonice a Pavlov.
Od 19. do 22. dubna 2007 bude na Výstavišti Flora Olomouc probíhat jarní etapa mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC 2007.
Obyvatelé Prostějova a okolí budou moci od května využívat cyklobus, který je zaveze do Protivanova, výchozího místa pro projížďky Drahanskou vrchovinou. Radnice věnuje 176.000 korun na nákup přívěsu k běžnému linkovému autobusu, vejde se do něj až 24 jízdních kol. Zpočátku bude cyklobus jezdit dvakrát...
Pro cestování na trase Praha-Ostrava má nejlepší cestovní dobu vlak SuperCity Pendolino, který trasu zvládne za 3 hodiny a 9 minut, vlaky EuroCity a InterCity urazí tuto vzdálenost za 3 hodiny a 42 minut a zastávkový rychlík za 4 až 4,5 hodiny.
Pražská Troja by se v budoucnu měla stát rozsáhlým zábavním centrem, které přiláká nejen tuzemské, ale i zahraniční návštěvníky. Pilířem zábavní oblasti se stane Zoologická zahrada Praha, botanická zahrada a trojský zámeček. Magistrát plánuje, že v oblasti vytvoří nové ubytovací kapacity, rozsáhlá parkoviště...
10 LET IRSKÉHO TANCE V ČESKÉ REPUBLICE PRAHA T- Mobile Aréna - 25.dubna 2007, 19, 30 hodin 25. dubna 2007 se v pražské T-Mobile Aréně uskuteční oslava 10ti let irského tance v naší republice. Vystoupí zde nejlepší české soubory - hudební SHANNON a taneční RINCEOIRÍ a COISCÉIM. Zahraničním hostem bude...
Setkáním s mimořádně zajímavou osobností - performerem, překladatelem a zejména světově uznávaným ukrajinským spisovatelem Jurijem Andruchovyčem - odstartoval s trochou předstihu - už v pátek 2. března - letošní olomoucký Literární festival, který v pořadí už potřinácté doprovodí jarní knižní veletrh...
Na Velikonoční svátky jsme připravili pestrý program pro rodinny s dětmi "Velikonoce na farmě". V sobotu 7.dubna je připraven Orientační závod - určený pro pěší turisty, cyklisty a jezdce na koních. Účelem je udělat si nádhernou procházku/vyjížďku jarní krajinou Českého středohoří. Úkolem závodníků...
Cykloturisté SK Šafrata Bohumín zahajují každoročně svoji sezonu o prvním jarním víkendu a nejinak tomu bude i letos.
Barokní podvečery souboru Collegium Marianum navazují na tradici pravidelného koncertního života na Starém Městě pražském, kterou založil hrabě Hartig v roce 1713. Tematické programy reflektují různé podoby ušlechtilé zábavy barokní společnosti i sled slavností církevního roku (advent, vánoce, masopust,...
Státní zámek v Rájci nad Svitavou otvírá své brány pro návštěvníky ve dnech 8.-11.3. 2007 od 9 do 17 hodin. V tyto dny je na zámku výstava s názvem Kamélie a vůně čaje. Záštitu nad výstavou převzala filipínská velvyslankyně paní Carmelity Rodriguez Salas. Ta také zapůjčila tradiční filipínské oděvy a...
Od 29. května vystavuje Arcidiecézní muzeum Olomouc nové exponáty - v Menším sklepení a v kapli sv. Barbory.
Nechte se pohladit prvním jarním sluncem a lidovou tradicí. Přijeďte přivítat jaro se svými dětmi na Slovácko a zavzpomínejte spolu s námi na zvyky našich prarodičů. Je pro Vás připravena pestrá nabídka hotelu Radějov pro malé i velké se zvýhodněným ubytováním pro děti.
Pátý ročník Dne T. G. Masaryka se uskuteční v neděli 4. března 2007 v Lánech a okolí.
V sobotu 3.3.2007 se koná již 52. ročník tradičního běhu na lyžích Krkonošská 70.
Pokud byste rádi poznali irskou kulturu, nemusíte cestovat daleko. Statutární město Karviná připravilo od 9. do 16. března 2007 na území města "Dny irské kultury v Karviné".
Třináctý katalog Mikulovského výtvarného sympozia "dílna" ´07 bude v sobotu 3. března 2007 představen veřejnosti. Od 18:00 hodin v prostorách stálé expozice mikulovského zámku mohou všichni příznivci výtvarného umění navštívit tradiční křest, který bude letos spojen s výstavou uměleckých děl 13. ročníku...
V Harrachově má tradici příjezd bájného vládce hor Krakonoše s doprovodem, čerty a čerticemi, který je doprovázen pestrým průvodem dalších masek na sněhu.
Matějská pouť, tradičně probíhající v areálu holešovického Výstaviště, otevře své brány již tuto sobotu 24.února.
Liberecký kraj připravil pro návštěvníky kartu BENEFIT Program, díky které nejenže získají ucelenou nabídku tohoto regionu, ale zároveň mohou při svých aktivitách i výrazně ušetřit.
Váháte-li, kam vyrazit v Polabí na výlet, poradí Vám nová publikace obecně prospěšné společnosti Zlatý pruh Polabí.
Vypravte se v sobotu 24. února 2007 za kouzlem loutkových pohádek do Jaroměře. Koná se zde již XXV. ročník loutkářské přehlídky Boučkova Jaroměř.
Bohemian Carnevale se uskuteční od 15. do 20. února 2007 v Praze. Tento festivalový karnevalový týden bude probíhat v Clam-Gallasově paláci, zde bude otevřen karnevalový Salón-Karnevalové studio.
Od 11. do 18. února 2007 se ve Východočeském divadle Pardubice koná VII. ročník Grand Festivalu smíchu, který nabídne to nejlepší z českých a moravských komedií, které vznikly v roce 2006.
Dne 24. února 2007 pořádá Hřebčín Albertovec 1. halové závody spřežení. Není bez zajímavosti, že jako halové jsou OPRAVDU PRVNÍ, a to za celou existenci Albertovce jako hřebčína!
V únoru byl zahájen léčebný provoz v Lázních Lednice. Rehabilitačně - rekreační zařízení se orientuje na léčbu pohybového ústrojí s využitím stejného přírodního zdroje - jodobromové minerální vody.
Masopustní rej začíná v sobotu 17.února již ráno v 8 hodin u radnice, kde si rychtář koledníků vyžádá u starosty města právo s masopustem Horní Planou prochodit.
Kolekce figur nadpřirozených bytostí, známých ze starých valašských mýtů, legend a pohádek je opět k vidění ve Valašském Meziříčí. Naleznete ji ve stylovém prostředí suterénu domu dětí a mládeže.
I přes nepřízeň počasí a malé množství sněhu si můžete na Vysočině zalyžovat. V provozu je několik lyžařských vleků, připraveny jsou také upravované běžecké trasy na Novoměstsku.
Již XIV. ročník žižkovského masopustu ve dnech 16. - 20. února se ponese v duchu nezapomenutelných příběhů, které se odehrávaly v ponurých žižkovských uličkách a dá možnost opětovnému oživnutí postaviček ze seriálu Četnických humoresek, neodmyslitelného policejního rady Vacátka ze seriálu Hříšní lidé...
V liberecké Tipsport aréně se 22.2.2007 pojede fmx závod ze série Night of the Jumps Mistrovství Světa ve Freestyle Motocrossu, který tímto zavítá do České republiky poprvé.
Můžete se těšit na dvě pohádky O Zlém hajném a O Zlaté kuličce v podání mladých divadelního spolku TYL Netolice.
Skibusy na večerní lyžování v provozu! Skibus na večerní lyžování z Českého Krumlova přes České Budějovice a Prachatice a skibus z Písku přes Strakonice jsou od středy 31.1. 2007 v provozu!
Příznivci venkovské turistiky mohou získat potřebné informace v nově vydaném propagačním materiálu Olomouckého kraje.
Student Agency rozšiřuje svou nabídku vnitrostátních autobusových linek. 12. února by měly vyjet autobusy společnosti Student Agency na trasu Karlovy Vary - Praha.
SKI klub Karviná Vás zve na veřejný závod v obřím slalomu, který se bude konat v sobotu 10. února v areálu Ski klubu Karviná - Přelač Horní Lomná.
Masopust a X. ročník soutěže "O nejlepší valašskou klobásku" můžete navštívit v sobotu 10. února 2007 od 9 hodin v areálu Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm.
Galerie Beseda a Obec Hukvaldy Vás zve na výstavu obrazů studentů Střední umělecké školy v Ostravě, která se koná v Galerii v rodném domě Leoše Janáčka na Hukvaldech.
Ve Slaném pro turisty připravili nový produktový balíček. Obsahem tohoto packetu je nabídka na víkendový pobyt ve Slaném pro rodinu s dětmi.
Regionální muzeum Mělník Vás srdečně zve na putovní výstavu "Motýli - ze sbírky Oblastního muzea Praha - východ v Brandýse nad Labem a na fotografiích Mgr. Vladimíra Vrabce".
Ve dnech 3.2. - 25.3.2007 bude v Ostravě poprvé uvedena unikátní výstava "ČARODĚJNICE A JEŽIBABY". Jde o fantazijní výstavu tvořenou pohyblivými modely, známých z pohádek a bájí. Tématem výstavy jsou postavy Čarodějnic a jejich pomocníků.
Výstava představuje exponáty pocházející z kostelů a far brněnské diecéze. Obrazy a plastiky vyprávějí příběh života Ježíše, kterého jeho současníci nazývali Nazaretský.
Návštěvníci i obyvatelé regionu tu najdou informace o turistických atraktivitách, o nabízených službách, pořádaných kulturních nebo sportovních akcích a mnoho dalších nezbytných informací pro plánování svého výletu či dovolené ve Východních Čechách.
Tip na školní výlet: na hrad v Budyni nad Ohří se v týdnu od 11.6. do 15. 6. 2007 vrátí jeho původní majitel se svojí družinou, do doby učenců, vědců a alchymistů, které podporoval a sám se jimi stal.
Novou sezónu Výstaviště Flora Olomouce otevře výstava služeb cestovního ruchu a využití volného času TOURISM EXPO. Letošní 12. ročník veletrhu zaměřeného na propagaci a podporu turistiky a cestovního ruchu se bude konat ve dnech 26. - 28. 1. 2007.
XI.ročník Šediváčkova longu proběhne ve dnech 23.-27.1.2007 v Deštném v Orlických horách a bude věnován poctě Mezinárodnímu polárnímu roku- roku 2007. Dobrou zprávou je, že Šediváčkův long bude, ať se děje cokoliv.
C.k. Solnice doporučuje koncert skupiny Bengas - autenthic world music, která hraje nefalšované cigánské vypalovačky, proložené klasickou muzikou balkánských Romů. K.c. Bazilika zve na vysoupení Ivy Bittové a Škampova kvarteta: L. Janáček - "Moravská lidová poezie v písních".
Z původních 10 národních kulturních památek nechal kraj rozšířit virtuální procházku po zajímavých místech kraje na současných 56 památek.
Ve dnech 20.1. - 25.2.2007 se bude na výstavišti v Českých Budějovicích konat unikátní výstava Návrat dinosaurů tvořená pohyblivými a ozvučenými modely prehistorických zvířat v jejich životních velikostech.
Do 18. února 2007 bude probíhat ve výstavních sálech Obecního domu v Praze výstava V BARVÁCH CHOROBNÝCH: Idea dekadence a umění v českých zemích, 1880-1914.
Unikátní exponáty - iluminované rukopisy ze 14. a 15. století se vracejí zpět do Vratislavi. Jedinečná příležitost spatřit vybrané nejcennější exponáty výstavy končí již v neděli 21. ledna 2007.
Výstava proběhne v termínu 6.-8. dubna 2007. Jde o první výstavu tohoto druhu nejen v České republice, ale i v zemích bývalé Východní Evropy. Jejím hlavním cílem je reprezentativní představení českého patchworku a jemu příbuzných textilních oborů široké veřejnosti.
Tři metry širokou cyklostezku vedoucí z Gerlovy Hutě na Novou Hůrku nedaleko Železné Rudy budou moci využívat jak cyklisté v letním období, tak běžkaři v období zimním (popř. bude v mezidobí stezka sloužit pro jízdy na in line bruslích nebo kolečkových lyžích).
Na držitele karet ISIC, ALIVE a ITIC letos opět čeká množství exkluzivních slev. Lze je využít nejen při nákupu lyžařské permanentky, ale i na ubytování, v půjčovnách sportovního vybavení, lyžařských školách či snowboardových shopech...
V sobotu 3. února 2007 ve 20 hod bude v barokním knihovním sále Kolegium Marianum v Praze uveden mimořádný francouzsko-český projekt - barokní improvizace na Moliérovu komedii Scapinova šibalství s hudbou Lullyho a Charpentiera.
Po celou zimu bude upravován vycházkový okruh Adršpašskými skalami na Náchodsku. Turisté se dostanou až k Velkému vodopádu, po stejné cestě se budou muset vrátit zpátky ke vstupu do skal.
Jubilejní národní krojový ples Folklorního sdružení České republiky se uskuteční v sobotu 3. února 2007 v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou.
Pokud patříte k milovníkům golfu, jistě oceníte vydání nové publikace "Jižní Čechy golfové - přehled golfových hřišť v jižních Čechách" a vznik internetové stránky http://www.golf-cz.cz, které přinášejí informace o hřištích na Jihu Čech či golfové etiketě.
Chcete-li při svém pobytu na horách zažít něco nového, vyzkoušejte novinku mezi zimními atrakcemi: Ski - jöring.
Výstava o historii a současnosti českého rybníkářství a rybářství, kterou pro NZM Praha připravila jihočeská pobočka NZM na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou, tamní Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, probíhá v Praze (Kostelní 44, Praha 7-Letná) až do 21. ledna 2007. Výstava se koná v sále v 1....
Ojedinělá sbírka orchestrionů, flašinetů, gramofonů, hracích skříněk a dalších rarit z let 1870-1940 nabízí nově otevřené Muzeum hracích strojů na Hradčanském náměstí. Expozice více než sta exponátů je doprovázena ukázkami jednotlivých strojů a mapuje vývoj hudebního průmyslu od jeho samého počátku....
Největším mořským akváriem v Ústeckém kraji se nyní může pochlubit Zoo Děčín. To je součástí zcela nové expozice nazvané Rajské ostrovy. Návštěvníci ji najdou na Teplické ulici č. 19, na místě bývalé Noční zoo Sulawesi.
Od 1. ledna připravila Správa Pražského hradu změny v nabídce návštěvnických okruhů: místo sedmi budou dva. Pro jednotlivce to znamená mírné zdražení a menší výběr. Ve srovnání s tím rodinné vstupné na větší okruh zlevní.
Kluziště s plastovou ledovou plochou mají nově Doksy. Rekreační středisko s 5000 stálými obyvateli, kam však v létě přijíždí denně až 30.000 turistů, tak získalo atrakci na celý rok. Osvětlené kluziště s rozměry 30 x 20 metrů poslouží o víkendech k bruslení od 10:00 do 22:00 a ve všední dny od 15:00...
Více než šest set panenek na hraní z období od druhé poloviny 19. století do 50. let minulého století vystavují v Muzeu hlavního města Prahy na Florenci.
Nová mezikrajová jízdenka nazvaná eLiška umožňuje cestování mezi dvěmi libovolnými krajskými městy v rámci České republiky (včetně Prahy) za jednotnou cenu 140 Kč. Například cesta z Ostravy až do Karlových Varů nebo například do Prahy nyní přijde jen na 140 Kč. Nová nabídka je určena jen pro držitele...
Otevření nového nejmodernějšího areálu v jesenických horách ve Zlatých Horách na Jesenicku se kvůli nepříznivému počasí odkládá až na polovinu ledna. Spuštění vůbec první čtyřsedačkové lanovky v Jeseníkách a otevření tamních sjezdovek brání nedostatek sněhu. Současné teploty zatím neumožňují ani svahy...
Spoje budou jezdit do konce března. Letos je však lidé nenajdou pod označením "skibus”, neboť kraj je prvně zahrnul mezi ostatní dotované linky. Linky vyjedou ze Žamberka a Jablonného do Čenkovic, z Ústí nad Orlicí do Čenkovic, Rokytnice a Říček, dále z Rychnova do Rokytnice, z Rokytnice do Říček,...
Telčský zámek má velkou šanci stát se nejpohádkovějším zámkem v Česku. Směřují k tomu výsledky ankety, kterou vyhlásil Národní památkový ústav. Hlas svému favoritovi mohou dát lidé na www.npu.cz a vybírat mohou z 87 hradů a zámků napříč Českou republikou od Bezdězu po Žleby.
Naučná stezka seznamující turisty s přírodou jižního Valašska vznikla v závěru roku 2006 u Valašských Klobouk na Zlínsku. Naučná stezka na moravsko-slovenském pomezí je pojmenována po slovenském spisovateli a knězi Hugolínovi Gavlovičovi.
Česká města se na silvestrovský den svědomitě připravují a zejména v Praze se konec roku oslavuje opravdu velkoryse. Na Staroměstském náměstí začíná zábavný silvestrovský program už odpoledne a vyvrcholí velkolepým ohňostrojem, kterým hlavní město uvítá příchod roku 2007.


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm